Popis masáží

Co s sebou na masáž

Na masáž s sebou nepotřebujete nic. Vše je zajištěno. Lehátko je pokryto jednorázovým prostěradlem. Na podpěře hlavy je jednorázová pokrývka z netkané textilie. Zábaly jsou prováděny jednorázovou stahovací fólií. Na anticelulitidové procedury jsou k dispozici jednorázová tanga z netkané textilie. Olej je stírán jednorázovými utěrkami.

 

č. 4-6 Rekondiční masáž proložená tahy horkými lávovými kameny pro lepší prohřátí
probíhá stejně jako klasická rekondiční masáž, ale při zpracování konkrétních svalů dojde nejprve k jejich prohřátí pomocí tahů horkými lávovými kameny. Teprve po prohřátí konkrétní skupiny svalů jsou svaly pečlivě promasírovány.

 

č. 7  Relaxační masáž (90min)

Tato masáž začíná krátkou indickou antistresovou masáží hlavy. Pokračuje relaxační masáží šije, zad a nohou,  ve které jsou použity nerušivé hmaty z rekondiční masáže a tahy horkými lávovými kameny pro lepší prohřátí. Stejně se pokračuje na přední straně těla, kde se na závěr masírují ruce, celé paže a dekolt.

č. 9 Masáž Lady Beauty (90min)
Tato masáž je speciálně sestavená pro ženy, které rády relaxují a přitom chtějí udělat i něco pro zdraví a krásu, spojuje příjemné s užitečným. Její základ je plnohodnotná anticelulitidová masáž s použitím Olozolu (oleje syceného ozonem) a olejíčku Saloos Celulinie. Protože bylo často klientkám líto, že anticelulitidová masáž je zaměřena pouze na nohy, začíná LADY BEAUTY relaxační masáží zad kvalitním olejíčkem pro jemné ošetření pleti. Ta je doplněna nejjemnějšími hmaty z rekondiční masáže v pomalejším tempu. Teprve potom navazuje anticelulitidová masáž tvořená hmaty, které  podporují správný tok lymfy. Na závěr, pro celistvější ošetření, se masírují paže a ruce.

č. 10 Masáž Lady Beauty (120min)
Tato masáž je speciálně sestavená pro ženy, které rády relaxují a přitom chtějí udělat i něco pro zdraví a krásu, spojuje příjemné s užitečným.  Začíná  Indickou antistresovou masáží hlavy a šíje. Pokračuje relaxační masáží zad kvalitním olejíčkem pro jemné ošetření pleti doplněnou nejjemnějšími hmaty z rekondiční masáže v pomalejším tempu. Po hmatech podporujících správný tok lymfy  navazuje plnohodnotná anticelulitidová masáž s použitím Olozolu (oleje syceného ozonem) a olejíčku Saloos Celulinie. Na závěr, pro celistvější ošetření, se masírují paže a ruce.

č. 11 Masáž Lady Beauty  (180min)
Tato masáž je speciálně sestavená pro ženy, které rády relaxují a přitom chtějí udělat i něco pro zdraví a krásu. Jde o uvolňující relaxačně zkrášlující masáž, při které klientka zapomene na čas a starosti všedního dne. Začínám indickou antistresovou masáží hlavy a obličeje. Obličej masíruji s minimálním množstvím jemného obličejového olejíčku. Dále pokračuji speciálními tahy a hmaty ve vlasech, na spáncích, uších a kolem nich. Masáž hlavy postupně přechází na masáž šíje. Pokračuji relaxační masáží zad, kde postupně zařazuji jemné techniky z klasické rekondiční masáže v pomalejším tempu. Pro lepší uvolnění prokládám tahy horkými lávovými kameny, které příjemně prohřejí svaly a pokožku. Tahy ukončující masáž zad se spojují s tahy zahajujícími masáž nohou nejprve ze zadní strany. Po jemných hmatech uvolňujících lymfatické uzliny, zařazuji v oblasti stehen a hýždí také nejúčinnější prvky z anticelulitidové masáže. Dále pokračuji na přední straně těla. Plynule přecházím přes břicho na nohy, kde opět použiji příjemné tahy z anticelulitidové masáže a jemné vyhlazovací hmaty podporující správný tok lymfy. Po masáži přední strany těla zařazuji reflexní masáž plosek nohou. Poté jsou na řadě ruce, u kterých masíruji nejdříve dlaně, pak jednotlivé prsty a následně celé paže, které spojuji masáží dekoltu. Po skončení masáže doporučuji klientce ještě chvíli odpočívat pod teplou přikrývkou.

č. 12 Anticelulitidová masáž – základní
Je velmi jemná masáž podporující správný tok lymfy. Není nepříjemná ani bolestivá. Tvoří ji pomalé tahy a tlakové hmaty. Působí především na pokožku a podkožní vazivo. Provádí se za pomoci speciálního masážního přípravku(Olozol), který obsahuje aktivní ozón. Ten působí stimulačně na všechny buňky v lidském těle. Masážní hmaty mají vliv na lepší vstřebávání tuků a detoxikaci. Také podporují krevní a lymfatický systém. Blahodárný vliv má tato masáž nejen na odstranění celulitidy, ale i na strie, drobné žilky a jizvičky. Pro lepší efekt se doporučuje při zahájení kúry masáž absolvovat jednou až dvakrát za týden, ideální počet je šest až deset masáží. Následně je vhodné absolvovat jedenkrát měsíčně udržovací nebo preventivní masáž.

č.13 Masáž proti celulitidě s ozónovým zábalem
Je velmi jemná masáž podporující správný tok lymfy. Není nepříjemná ani bolestivá. Tvoří ji pomalé tahy a tlakové hmaty. Působí především na pokožku a podkožní vazivo. Provádí se za pomoci speciálního masážního přípravku(Olozol), který obsahuje aktivní ozón. Ten působí stimulačně na všechny buňky v lidském těle. Masážní hmaty mají vliv na lepší vstřebávání tuků a detoxikaci. Také podporují krevní a lymfatický systém. Blahodárný vliv má tato masáž nejen na odstranění celulitidy, ale i na strie, drobné žilky a jizvičky. Na závěr této masáže je účinek Olozolu umocněn tlakovým zábalem, který se provádí pomocí fólie namotané a stažené mírným tlakem kolem masírovaných partií.  

č. 14 Infra masáž proti celulitidě
Při této masáži je pro zesílení účinku použit přístroj disponující infračerveným zářením a vibrační masáží. Nejde však o přístrojovou masáž. Stále se jedná o ruční anticelulitidovou masáž s použitím oleje syceného ozonem. Přístroj tuto masáž pouze doplňuje. Jeho úkolem je hloubkově prohřát a jemně promasírovat problémové partie.

č. 15 Anticelulitidová masáž – intenzivní
(ruční masáž+infra+poklep+zábal)
Při této masáži je pro zesílení účinku použit přístroj disponující infračerveným zářením a vibrační masáží. Nejde však o přístrojovou masáž. Stále se jedná o ruční anticelulitidovou masáž s použitím oleje syceného ozonem. Přístroj tuto masáž pouze doplňuje. Jeho úkolem je hloubkově prohřát a jemně promasírovat problémové partie. Součástí této masáže je ještě tlakový ozonový zábal.

č. 20-23 Lymfatická masáž – (manuální lymfodrenáž)
je jemná hmatová technika orientovaná na lymfatický systém. Po uvolnění lymfatických uzlin jsou prováděny velmi jemné vyhlazovací hmaty malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Je zaměřená na posílení správné funkce imunitního systému. Podporuje správný tok lymfy. Ta má schopnost odvádět škodliviny z organismu, podporovat detoxikaci, zvyšovat obranyschopnost organismu (imunitu). Dochází k odstraňování lymfatických otoků. Je vhodná po dlouhém stání či fyzické námaze, při pocitech únavy, těžkých nohou,  je to výborná prevence proti celulitidě a proti vzniku křečových žil. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační.

Přestože je tato masáž v kratších variantách zaměřená na nejproblémovější partie (nohy, stehna, hýždě, břicho), začíná nejprve základním uvolněním uzlin (na krku, u klíčních kostí, podpaží, v tříslech…). Poté jsou prováděny velmi jemné vyhlazovací hmaty malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Nezasahuje se do svalových a hlubších struktur těla, pracuje se pouze s kůží a podkožím. Odtok lymfy se směřuje ke sběrným lymfatickým uzlinám. Masáž je nejen užitečná a detoxikační, ale i příjemná a relaxační.

 

Upozornění – lymfatická masáž má mnoho kontraindikací. V některých případech by mohla i uškodit. Proto tuto masáž provádím pouze tehdy, pokud si je klientka jistá vhodností lymfatické masáže. V případě pochyb doporučuji, aby se klientka poradila se svým lékařem, který nejlépe zná její zdravotní stav.

Kontraindikace
Infekční onemocnění, křečové žíly a cévní onemocnění, akutní zánětlivé onemocnění, těhotenství, při onkologických onemocněních, celková akutní onemocnění (chřipka apod.), aktuálně vysoký krevní tlak, čtvrtý stupeň celulitidy a otoky, nejasné břišní obtíže, erysipel (růže), zelený zákal, zduřené uzliny na pohmat bolestivé, otoky způsobené onemocněním jater a ledvin, vrozené postižení mízního systému, po operaci srdce, bolestivá nebo silná menstruace, antikoncepce tělísko Dana, těhotenství, hyperfunkce štítné žlázy a astma, onemocnění srdce, srdeční selhávání, kloubní náhrady.

Pro maximální účinek lymfodrenáže se doporučuje dodržovat pitný režim a na masáž si nebrat prádlo, které by škrtilo a bránilo toku lymfy k uzlinám. Je možno masáž provést na nahém těle nebo použít jednorázová neškrtivá tanga z netkané textilie, která jsou v salonu zdarma k dispozici. Případně zvolit prádlo které neškrtí. Každá stahující část spodního prádla může bránit volnému toku lymfy.